تبلیغات
آدینه ظهور


آدینه ظهور
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج 
ثامن تم
غیبت با این عمل ثواب اعمالتان راتقدیم دیگران می کنیم

از غیبت بپرهیزید زیرا كه غیبت بدتر از زناست

 

پیغمبر(ص) فرمود: مردی روز قیامت مى ‏آید نگاه به نامه ‏ى عملش‏ می كند اثرى از كارهاى نیك خود را در آن نامه نمى‏ بیند سپس عرض می كند كجاست كارهاى شایسته‏ ى من كه در دنیا انجام دادم پاسخ داده مى‏ شود تو غیبت مردم را كردى بجاى غیبت‏ هایت ثواب‏هاى تو در نامه عمل كسانى كه غیبت آنها را كردى نوشته شد.

خداى تعالى در مذمت آن می فرماید: «وَ لا یَغْتَبْ بَعْضُكُمْ بَعْضاً أَ یُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَنْ یَأْكُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتاً فَكَرِهْتُمُوهُ؛1 و باید غیبت نكند بعضى از شما بعض دیگر را آیا دوست می دارد یكى از شما كه گوشت برادرش را بخورد در صورتى كه مردارى باشد پس آن را ناخوش دارید .»سپس خداى تعالى مبالغه و پافشارى فرموده در جلوگیرى از غیبت و قرار داده غیبت را همانند مردارى كه از گوشت آدمها است.

و پیغمبر(ص) فرمود: مردی روز قیامت مى‏ آید نگاه به نامه‏ ى عملش‏ می كند اثرى از كارهاى نیك خود را در آن نامه نمى‏ بیند سپس عرض می كند كجاست كارهاى شایسته‏ ى من كه در دنیا انجام دادم پاسخ داده مى‏ شود تو غیبت مردم را كردى بجاى غیبت‏ هایت ثواب‏هاى تو در نامه عمل كسانى كه غیبت آنها را كردى نوشته شد.

و خداوند بموسى بن عمران وحى فرستاد كه هر كس بمیرد ولى از غیبت‏هائى كه كرده توبه نماید او آخرین فردیست كه وارد بهشت شود و آن كس كه بمیرد و اصرار به غیبت كردن داشته باشد پس او اول كسى است كه وارد جهنم گردد و روایت شده كه همانا كسى كه او را غیبت كنند نصف گناهانش را مى‏ آمرزم.

و نیز روایت شده كه روز قیامت نامه‏ ى عمل مرد را بدستش می دهند پس در آن ثوابهائى مى‏ بیند كه نمى‏ شناسد باو گفته مى‏ شود این ثوابها در مقابل غیبت‏هائیست كه مردم از تو كرده‏ اند.
و یكى از بزرگان گفته است اگر بنا باشد من غیبت كسى را بكنم غیبت فرزندم را مى‏ كنم زیرا كه او به ثوابهاى من از دیگران سزاوارتر است.

به حسن بصرى گفتند كه همانا مردى ترا غیبت كرد حسن بصرى ارمغانى براى او فرستاد او گفت من ارتباطى با حسن بصرى ندارم حسن گفت درست است كه ارتباطى نداریم ولى شنیدم كه تو ثوابهاى خودت را براى من ارمغان فرستادى منهم دوست داشتم كه تلافى كنم. و اگر در پیش كسى غیبت مؤمنى را بكنند و او برادر مؤمنش را یارى نكند مسلم نسبت بخدا و رسولش خیانت كرده.

و حضرت فرمود: هر گاه از تو به برادر مؤمنت نفعى نمیرسد پس زیانى به او مرسان هر گاه او را شادمان نمى‏ كنى غمگین و افسرده خاطرش مكن هر گاه او را ستایش نمى ‏كنى نكوهش هم مكن.

و نیز فرمود بغض و حسد نورزید بعضى از شما بعض دیگر را غیبت نكند بندگان خدا با یك دیگر برادر باشید.


و نیز فرمود: زینهار از غیبت بپرهیزید زیرا كه غیبت بدتر از زناست.

زیرا كه مرد زنا می كند و بعد توبه مى ‏نماید خداوند هم توبه‏ اش را قبول مى‏ كند ولى صاحب غیبت آمرزیده نمی شود مگر اینكه آن كسى را كه غیبت او را كرده از او راضى شود و حضرت رسول فرمود: در شب معراج بر گروهى گذشتم كه رویشان را با ناخنها می كندند از جبرئیل پرسیدم كه اینان چكاره ‏اند؟ گفت: ایشان كسانى هستند كه غیبت مردم را می كردند.
طبقه بندی: مذهبی،
برچسب ها: آدینه ظهور، غیبت، گناه غیبت،
پنجشنبه 26 شهریور 1394 .:. 10:36 ق.ظ .:. حسن چوپانی .:. نظرات
جستجو
وبلاگ آدینه ظهور

بِسمِ اللّه ِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و عرض سلام و خیرمقدم به شما دوستان عزیز و بزرگواران محترم كه به این وبلاك سرزدید.
اینجانب حسن چوپانی اهل شهر تهران ، نظر به اینكه وبلاك یكی از پدیده‌های نوظهور در دنیای پیچیده و پر رمز و راز اینترنت است و در یك دهه اخیر رشد قابل توجهی داشته و امكان به نمایش گذاشتن مطالب و موضوعات متنوع و دلخواه را فراهم نموده است، به عبارتی وبلاك یك رسانه یا نشریه اینترنتی شخصی می‌باشد كه وسعت و قابلیت گسترش آن نیز به نظر صاحب وبلاك بستگی دارد.لذا اقدام به راندازی آن گردید.
هدف از تشكیل این وبلاك به اختصار عبارت است از : انعكاس اخبار مربوط به شهر فرخی، اطلاع رسانی از مراسم و فعالیتهای همشریان مقیم مركز و دیگر شهرها ونیز اطلاع رسانی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و ورزشی ... می باشد.
این وبلاك وابسته به هیچ شخص، گروه یا جناح خاصی نبوده و كاملاً بصورت مستقل فعالیت می نماید. امید است خداوند توفیق عنایت فرماید این مجموعه مفید واقع شود و انشاءالله قابل استفاده باشد.
ساختن این وبلاگ خیلی فکر من را به خود مشغول کرده بود تا اینکه یک روز جمعه که نام دیگر آن آدینه است و متعلق است به آقا امام زمان عج تصمیم گرفتم این وبلاگ را بسارم.
بنده در این وبلاگ از نظرات ارزشمند و انتقادات سازنده و منصفانه مراجعه كنندگان محترم استقبال می‌نمایم، ضمناً ‌استفاده از مطالب این وبلاك یا ذكر منبع و آدرس برای همگان آزاد خواهد بود.

نویسنده
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
حدیث
حدیث موضوعی
لوگوی ما


لوگوی دوستان

نخلهای فرخی

ای کلک دو بدو بیا

نوای سایت